player for YouTube for Mac OS X
24.11.2007
Cesarka na życzenie podwaja ryzyko zgonu matki
Wykonywane bez szczególnych wskazań medycznych cesarskie cięcie podwaja ryzyko śmierci matki lub pojawienia się poważnych komplikacji. O wynikach badania prowadzonego w 120 szpitalach Ameryki Łacińskiej informuje serwis "News in Science".
Więcej »
nauka
19.10.2007
Dwa przeciwciała w jednym
Dzięki nowej technologii można będzie połączyć ze sobą dwa lub więcej przeciwciał monoklonalnych, co może znaleźć zastosowanie w leczeniu wielu chorób - poinformowała firma Abbott.
Więcej »
nauka
18.10.2007
Ibuprofen pomocny w mukowiscydozie
Popularny lek przeciwbólowy i przeciwzapalny może chronić przed zniszczeniem płuca chorych na mukowiscydozę, zwłaszcza dzieci –informuje serwis „EurekAlert”.
Więcej »
nauka
17.10.2007
Chlamydia zmniejsza męską płodność
Bakteryjne zakażenie chlamydią, które przenosi się drogą kontaktów seksualnych, zagraża nie tylko płodności kobiet, ale i mężczyzn – wynika z badań hiszpańskich naukowców.
Więcej »
nauka
15.10.2007
Po 11 września rodziły się mniejsze dzieci
Po zamachu z 11 września 2001 w Nowym Jorku i jego okolicach rodziły się dzieci o niższej wadze - informuje pismo "Human Reproduction".
Więcej »
nauka
12.10.2007
Mikro RNA usypia wirusa HIV
Komórkowe mikro-RNA pomaga przetrwać wirusowi HIV, gdyż wyłącza replikację jego materiału genetycznego i skłania go do przejścia w stan utajenia - informują naukowcy z USA na łamach czasopisma "Nature Medicine".
Więcej »
nauka
11.10.2007
Cesarskie cięcie osłabia macicę
Cesarskie cięcie ułatwia poród, ale rozcięta macica jest pięćdziesięciokrotnie bardziej narażona na pęknięcie przy kolejnym dziecku - informują naukowcy z USA i ze Szwecji.
Więcej »
nauka
11.10.2007
Czego brakuje dorosłym komórkom macierzystym
Białko Oct4 gra główną rolę w określaniu możliwości różnicowania zarodkowych komórek macierzystych, działa jako główny regulator genów, które utrzymują te komórki w postaci niezróżnicowanej. Według najnowszych badań naukowców z USA dorosłym komórkom macierzystym brakuje tego białka. Pracę na ten temat opublikowano na łamach pisma „Cell Stem Cells”.
Więcej »
nauka
15.09.2007
Szwedzcy naukowcy: dziedziczność ma wpływ na raka prostaty
Naukowcy z uniwersytetu w Umea w środkowej Szwecji udowodnili, iż ryzyko zachorowania na raka prostaty w poważnym stopniu wynika z dziedziczenia pewnych form protein - podała w piątek szwedzka telewizja publiczna.
Więcej »
nauka
15.09.2007
Przeciwnowotworowa skórka mandarynek
Związek zawarty w skórce mandarynek może zabijać komórki niektórych nowotworów.
Więcej »
nauka


Strona: 1 ... 2 3 4 ... 6

demotywatory troche inaczej - wrzuta