player for YouTube for Mac OS X
11.10.2007
Właściwa dieta zmniejsza ryzyko raka jajników
Dieta o niskiej zawartości tłuszczu może zmniejszać ryzyka raka jajników u kobiet po menopauzie - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Journal of the National Cancer Institute".
Więcej »
ciekawostki
17.09.2007
Przyszyli dziecku urwane ramię
Trzebniccy lekarze przyszyli urwane przez pralkę ramię ośmioletniego chłopca spod Łodzi. Jest duża szansa, że ręka Dominika będzie działać jak zdrowa.
Więcej »
ciekawostki
14.09.2007
Dlaczego atakują nas choroby grzybicze?
Infekcje grzybicze wywoływane przez drożdżaka Candida parapsilosis to duży problem pacjentów oddziałów intensywnej opieki medycznej, wcześniaków i dorosłych z uszkodzonym układem odpornościowym.
Więcej »
ciekawostki
13.09.2007
Inteligentny biustonosz ulży w wysiłku
Ponad połowa trenujących kobiet doświadcza bólu, ponieważ ich piersi podskakują podczas ćwiczeń. Mógłby temu zapobiec "inteligentny biustonosz".
Więcej »
ciekawostki
10.09.2007
Coraz więcej rozwodów
"Gazeta Wyborcza" przytacza dane Ministerstwa Sprawiedliwości, z których wynika, że w Polsce coraz częściej rozpadają się małżeństwa. W tym roku znów będzie rekord. Od stycznia do lipca 2007 r. postanowiło się rozwieść prawie 47 tys. małżeństw (z tego 10 tys. czeka jeszcze na wyrok sądu). W 2002 r. rozstało się o 2 tys. par mniej. Na początku lat 90. na tysiąc małżeństw rozwiązywano w sądach niespełna pięć. W 2005 r. rozstało się osiem par na tysiąc.
Więcej »
ciekawostki
10.09.2007
Metabolizm komórek mięśniowych a ewolucja człowieka
Wariant genu związany z dużą wydajnością mięśni i sprawnością fizyczną podlega silnej selekcji pozytywnej w toku ewolucji człowieka. Badania przeprowadziła grupa naukowców z Australii, a ich wyniki opublikowano na łamach pisma "Nature Genetics".
Więcej »
ciekawostki
06.09.2007
W Poznaniu wykonano zabieg usunięcia nowotworu serca metodą autotransplantacji
Zabieg usunięcia nowotworu serca metodą autotransplantacji wykonali w środę u 52-letniego mężczyzny lekarze w Szpitalu Klinicznym Przemienienia Pańskiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu. Był to pierwszy tego typu zabieg wykonany poza Stanami Zjednoczonymi - poinformował PAP rzecznik szpitala Rafał Staszewski.
Więcej »
ciekawostki
06.09.2007
Ciepły lód - trwalsze implanty
Warstewka lodu o grubości kilku nanometrów, wytworzona na powierzchni pokrytej sztucznym diamentem, może pozostać zamrożona nawet w temperaturze ludzkiego ciała, jeśli tylko zastosuje się pośrednią warstwę atomów sodu. Dzięki takiej warstwie implanty mogą być lepiej tolerowane - informuje "New Scientist".
Więcej »
ciekawostki
28.08.2007
Kobiety w ciąży mogą zapobiec alergii u swoich dzieci
Alergie zalicza się do chorób cywilizacyjnych XX/XXI wieku. Na dolegliwości alergiczne, w tym również astmatyczne, skarży się coraz więcej osób. Poważnym medycznym problemem staje się ich występowanie u coraz młodszych dzieci. Jedną z metod zapobiegania alergii jest ograniczenia kontaktu z ewentualnymi alergenami już w okresie życia płodowego.
Więcej »
ciekawostki
28.08.2007
Odkryto komórki "odnawiające serce"
Podanie po ataku serca komórek budujących mięsień sercowy (kardiomiocytów) otrzymanych z ludzkich zarodkowych komórek macierzystych (ES) poprawia działanie serca i stan chorego - informują na łamach pisma "Nature Biotechnology" naukowcy z USA.
Więcej »
ciekawostki


Strona: 1 ... 2 3 4 ... 6

demotywatory troche inaczej - wrzuta