player for YouTube for Mac OS X
08.06.2008
Magnetyczne implanty kości
Sztuczne kości o właściwościach magnetycznych mogą naprawić uszkodzony szkielet, nie zakłócając tworzenia się prawidłowej tkanki kostnej - informuje "New Scientist".
Więcej »
nauka
08.06.2008
Regularne picie alkoholu obniża ryzyko poważnej choroby stawów
Regularne spożywanie alkoholu o połowę obniża ryzyko reumatoidalnego zapalenia stawów - wynika z badań szwedzkich, które prezentuje pismo "Annals of the Rheumatic Diseases".
Więcej »
nauka
08.06.2008
Badanie paznokci pomoże ocenić stan serca u kobiet
Analiza zawartości nikotyny w paznokciu palca stopy pomoże oceniać ryzyko choroby serca u kobiet - wskazują najnowsze badania opublikowane na łamach pisma "American Journal of Epidemiology".
Więcej »
nauka
02.03.2008
Depresja
Potocznie słowo "depresja" kojarzy nam się z przygnębieniem, smutkiem, zniechęceniem lub dołkiem. Prawie każdy z nas przeżył taką sytuację, nagle wszystko straciło sens, nic nie sprawiało przyjemności. Może znamy taką osobę z naszego najbliższego otoczenia.
Więcej »
nauka
02.03.2008
Przełom w leczeniu AIDS
Kanadyjscy naukowcy odkryli gen, który może zatrzymać rozprzestrzenianie się wirusa HIV i rozwój AIDS. Zdaniem specjalistów to przełom w badaniach nad szczepionką i lekarstwem na nieuleczalną dotąd chorobę.
Więcej »
nauka
28.01.2008
Naukowcy tłumaczą dlaczego stresująca praca niszczy nam serce
Stres w pracy zaburza nerwowe i hormonalne mechanizmy regulujące pracę serca i w ten sposób bezpośrednio prowadzi do rozwoju choroby wieńcowej - informują badacze brytyjscy na łamach pisma "European Heart Journal".
Więcej »
nauka
24.11.2007
Komórki macierzyste z miesiączki
Organizm kobiety jest źródłem komórek, z których można będzie wyhodować tkanki do przeszczepów.
Więcej »
nauka
24.11.2007
Jeden gen może uratować życie
Myszy pozbawione jednego z genów, w reakcji na zazwyczaj zupełnie niegroźną infekcję, umierają nagle bez żadnych objawów choroby - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Nature Genetics".
Więcej »
nauka
24.11.2007
Powstrzymać alergię
Udało się odkryć białko, które blokuje kaskadę reakcji prowadzących do objawów alergii - informują naukowcy z USA na łamach najnowszego numeru pisma " Nature Immunology".
Więcej »
nauka
24.11.2007
Nadwaga i otyłość u kobiet zwiększają ryzyko raka
Nadwaga i otyłość u kobiet w średnim wieku i późniejszych latach zwiększają ryzyko zachorowania na raka, wynika z zakrojonych na dużą skalę badań nad czynnikami sprzyjającymi chorobie nowotworowej wśród kobiet (tzw. Million Women Study).
Więcej »
nauka


Strona: 1 2 3 ... 6

demotywatory troche inaczej - wrzuta