player for YouTube for Mac OS X
16.09.2010
Składnik papryczek chili związany z ryzykiem raka skóry
Kapsaicyna, aktywny składnik papryczek chili może pobudzać rozwój raka skóry - wynika z pracy na łamach pisma "Cancer Research".
Więcej »
newsy
16.09.2010
Rogówka z laboratorium poprawiła wzrok 10 szwedzkim pacjentom
Wyprodukowane w laboratorium rogówki wyraźnie poprawiły wzrok 10 szwedzkich pacjentów – informuje serwis „BBC News/Science”.
Więcej »
newsy
21.02.2010
Pomóż, przekaż 1% dla Emilki Topolskiej
Emilka jest wcześniakiem z ciąży bliźniaczej. Urodziła się w 5-tym m-cu, ważąc zaledwie 550 g. Obecnie ma 4 lata. Jest cudownym dzieckiem, ale niewidomym z dużym opóźnieniem psycho-ruchowym. Jeszcze samodzielnie nie siedzi, ale za to przeuroczo nuci ulubione melodie.

Rehabilitacja naszych bliźniaczek trwa od pierwszych miesięcy i jest nad wyraz kosztowna. Obecnie zbieramy na sprzęt do usprawnienia ruchowego Emi wierząc, że to urządzenie sprawi, że Emilka będzie chodzić w przyszłości, bo łaska widzenia pozostaje nadal w rękach Boga.

Jak przekazać 1% podatku dla Emilki?

Wypełniając odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym PIT należy:

* w rubryce NAZWA OPP wpisać: FUNDACJA DZIECIOM „ZDĄŻYĆ Z POMOCĄ”

* w rubryce NUMER KRS wpisać: 0000037904

* w rubryce INFOMACJE UZUPEŁNIAJĄCE - CEL 1% wpisać: EMILIA TOPOLSKA

* na zakończenie należy wypełnić rubrykę WNIOSKOWANA KWOTA wpisując do niej kwotę stanowiącą 1% podatkuZ góry dziękują za pomoc
Rodzice i siostrzyczki
Więcej »
newsy
22.12.2008
Hałas w polskich szkołach uszkadza słuch dzieci
W polskich szkołach znacznie przekroczona jest dawka hałasu bezpieczna dla słuchu i ogólnego zdrowia dzieci - wykazały najnowsze badania naukowców z Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz z Politechniki Gdańskiej.
O wstępnych obserwacjach dokonanych w czasie pilotażowego doświadczenia poinformowano we wtorek na konferencji prasowej w Warszawie.
Więcej »
newsy
29.07.2008
Depresja w ciąży źle wpływa na późniejszy rozwój dziecka
Dzieci kobiet, które w ciąży cierpiały na depresję, rozwijają się wolniej niż ich rówieśnicy - wynika z najnowszych badań brytyjskich. Informację na ten temat podaje pismo "BJOG".
Więcej »
newsy
29.07.2008
Wcześniaki nie okazują bólu, ale go czują
Dzieci urodzone przedwcześnie mogą cierpieć z bólu, nawet gdy brak objawów, które by na to wskazywały - wynika z najnowszych badań opublikowanych na łamach "Public Library of Science".
Więcej »
newsy
08.06.2008
Nowa metoda leczenia łysienia
Nowa metoda leczenia łysienia, która polega na wszczepianiu komórek z mieszków włosowych do skóry głowy, daje obiecujące efekty - wskazują wstępne wyniki testów prowadzonych na pacjentach.
Więcej »
newsy
28.01.2008
Kłótnia z partnerem dobra dla zdrowia
Konstruktywna kłótnia ze współmałżonkiem jest lepsza dla zdrowia, niż duszenie w sobie złych emocji, które wręcz podnosi ryzyko przedwczesnego zgonu - informuje pismo "Journal of Family Communication".
Więcej »
newsy
26.11.2007
Jak szpital łata dziury w grafiku
W Zielonej Górze sposobem jest praca lekarza na etacie w jednym szpitalu, a na kontrakcie w innym.
Więcej »
newsy
24.11.2007
Pacjenci zostaną bez opieki
Już wkrótce pacjenci mogą zostać pozbawieni pomocy lekarskiej. 1 stycznia 2008 r. zaczną obowiązywać w Polsce unijne przepisy, które doprowadzą do paraliżu szpitali - alarmuje "Polska".
Więcej »
newsy


Strona: 1 2 3 ... 15

demotywatory troche inaczej - wrzuta