player for YouTube for Mac OS X
31.12.2011
Wysoki poziom niklu i selenu może zapobiegać rakowi trzustki
Zarówno nikiel, jak i selen są pierwiastkami śladowymi, występującymi w organizmie w minimalnych ilościach. Jak jednak wskazują badania, nawet te niewielkie ilości zmniejszają ryzyko zachorowania na najczęściej występująca odmianę raka trzustki. Najwyższy poziom niklu i selenu wiązał się z rzadszym o 35 do 95 proc. występowaniem raka trzustki.
Więcej »
nauka
28.12.2011
Nadużywanie leków groźniejsze od jazdy samochodem
Z powodu nadużywania leków umiera w USA więcej osób niż ginie w wypadkach drogowych – wykazał raport opublikowany przez U.S. Centers for Disease Control and Prevention w Atlancie.
Więcej »
nauka
27.12.2011
Nie przejadaj się to postarza mózg
Przejadanie się przyspiesza starzenie się mózgu, a ograniczenie jedzenia aktywuje cząsteczkę, która może pomóc zachować jego młodość - wynika z badań, które publikuje pismo "Proceedings of the National Academy of Sciences".
Więcej »
nauka
16.09.2010
Opryszczkę i inne choroby wirusowe można bezpiecznie leczyć w ciąży
Stosowanie leków przeciwwirusowych w pierwszym trymestrze ciąży nie zwiększa ryzyka poważnych wad urodzeniowych.
Więcej »
nauka
16.09.2010
Wirus Zachodniego Nilu pod kontrolą naukowców
Poznano enzym niezbędny do pokonania Wirusa Zachodniego Nilu, wirusa z grupy RNA wywołującego Gorączkę Zachodniego Nilu - informują naukowcy z USA na łamach pisma "Nature Immunology".
Więcej »
nauka
04.01.2009
Zidentyfikowano obszar mózgu odpowiedzialny za dobór słownictwa
Ustalono, który obszar mózgu odpowiada za wybór właściwych słów podczas mówienia - poinformowali naukowcy na łamach pisma "Proceedings of the National Academy of Sciences".
Więcej »
nauka
04.01.2009
Odtrutka na paracetamol
Udało się opracować sposób na zmniejszenie groźnych dla życia uszkodzeń wątroby, jakie powodują nadmierne dawki paracetamolu.
Więcej »
nauka
29.07.2008
Pączki zawsze trafią do wątroby!
Mikrocząsteczki utworzone z polimeru w kształcie amerykańskich pączków, różniących się od typowych pączków dziurką w środku, są selektywnie absorbowane przez komórki wątroby. Cecha ta daje szansę na stworzenie alternatywnej metody dostarczania leków, o zdecydowanie niższej szkodliwości (minimalizacji skutków ubocznych) - donosi czasopismo „Chemical Communications".
Więcej »
nauka
29.07.2008
Jaskra – podstępna choroba oczu
Zagrażająca naszemu wzrokowi jaskra występuje nie tylko u ludzi starszych, ale także w młodym wieku. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że ich oczy są chore - mówiono na konferencji prasowej, zorganizowanej przez warszawski Instytut Jaskry i Chorób Oka.
Więcej »
nauka
29.07.2008
Odkryto nowy rodzaj komórek macierzystych serca
Komórki macierzyste, z których powstaje serce, charakteryzuje obecność specyficznych czynników regulatorowych. Naukowcy z USA odkryli właśnie nowy typ komórek macierzystych serca, które charakteryzują się ekspresją czynnika transkrypcyjnego o nazwie Wt1. Wyniki ich badań opublikowano w najnowszym numerze pisma „Nature”.
Więcej »
nauka


Strona: 1 2 3 ... 6

demotywatory troche inaczej - wrzuta